Levant - Horizontal Disabled Platforms

ÜMÇ Lift

Levant - Horizontal Disabled Platforms

The simplest version for straight staircases The Levant HomeGlide has all the necessary features for outdoor use.    CODE: Levant    Levant Model

HomeGlide Outdoor has successfully passed a series of corrosion, rain protection and climate tests to ensure reliability and performance.

The levant includes a 5 meter rail in the standard package, seat upholstered with seat belt and two remote controls.

Thanks to its powerful and simple design, it meets all the standards of an ergonomic chair in accordance with the requirements of accessibility.

                 Specifications                 

  Explanation                                                           

Capacity

127 -138 Kg (145kg per extra 45˚ gradient)

Movement Speed

0.12 m / sec

Seat Width

585 mm

Max Output Angle

45˚

Seat Color

Artificial Leather Cream

Ray Color

Aluminum (9006)

Travel Distance

Max. 34 m

Working system

Rail and Pinion Gear (Cordless 24 V Motor)

Electrical connection

230V 50Hz / 1A (2 x 12V battery, 7Ah)        

Scope of application

Indoor and Outdoor

 

General features

Armchair

The ergonomic design ensures a smooth and comfortable ride. The seating area is spacious. With its folding feature, it enables the use of stairs easily by other users.

Kaldırma kapasitesi sandalyenin açısına bağlıdır. Merdiven ile hareket ettiği rayın(platformun) açısı 30 derecede 138 kg, 45 derece ise  127 kg. kapasiteye uygundur. Koltuk,koltuk desteği ve üzerine monte edilmiş platform renkleri aynıdır .Farklı parçaları birleştiren pürüzsüz bir dizayn ile sistem bütünleştirilmiştir. (RAL 9002).

Minder

Kalın ve gösterişli bir dolgu malzemesi ile yapılmış, rengi sisal, renk her eve uyacak nötr bir renktir. Yanmaya karşı dayanıklı, su geçirmez, kolay temizlenen bir kumaş kullanılmıştır.

Emniyet Kemeri

Emniyet kemeri kullanıcısına maksimum güvenlik sağlar. Kullanımı çok basittir. Kemer  her iki tarafa da uzar.

Koltuk Ünitesi

Kontrol ünitesinin kullanımı çok kolaydır ve Flow2 modelinde uygulamaya konmuştur. Bu sayede kontrol  ünitesi 15000 adet  koltuk asansörde kullanılmış olup kalitesi ispatlanmıştır.

Döner Koltuk

Döner koltuk merdivenlerin sonunda koltuğun hole veya salona doğru güvenli bir dönüş yapmasını sağlar. Bu dönme koltuğu merdivenlerden uzaklaştırarak, kullanıcıya daha fazla güvenlik hissi verir. Ayrıca koltuk her iki konumda da çok rahat kullanılabilir. Böylece durumumuza uygun kullanım alanını seçme imkanımız olur.

Ayaklık

Ayaklığın boyutu, kullanıcının iki ayağını birden koyabileceği şekilde dizayn edilmiştir. Ayaklık kısmı koyu renkten imal edilmiştir, koltuğun bu kısmının temiz görünmesini sağlar. Ayaklığın üzerinde ayrıca ayağın sağa sola hareket etmemesini sağlayan emniyet kıvrımları vardır. Düşey ve yatay yönde ki hareketlerde ayaklık bir yere çarparsa koltuk hareketini durduran otomatik bir sistem bulunmaktadır.

Tahrik Ünitesi

Tahrik ünitesinin tasarımı koltuk ve ayaklık kısmı ile mükemmel biri uyum sağlamıştır. Tahrik ünitesinin üzerine tutturulmuş istasyonlara çağırma ve gönderme ünitesi vardır, ayrıca kullanıcının uzun süre evde olmaması durumunda pillerin deşarj olmasını engelleyen açma kapama düğmesi mevcuttur. Normal kullanımlarda pillerin kullanım ömrü oldukça uzundur. Örneğin 5 metre uzunluğunda 45 derece açıya sahip platformu olan merdiven asansöründe 25 kereden fazla seyahat edebilirsiniz

Güvenlik, tahrik ünitesinin önemli bir özelliğidir. Sürücünün hemen yanında bulunan güvenlik sensörleridir, herhangi bir sıkışma durumunda hemen aktif duruma geçer. Tahrik ünitesinin hareket ettiği ray kısmının sağda  veya solda olması önemli değildir. Levant modelinde her iki yönde de kurulum yapılabilir, ve standart ürün mantığına uygunluğu sebebi ile stoktan teslim avantajı bulunmaktadır.

Ray

Alüminyumdan yapılmış ray sisteme modern ve şık bir görünüm verir. Anodize alüminyum olduğundan ray yüzeyi de sürekli temiz kalır. Ayrıca ilave ara parçalarda RAL 7046 alüminyum rengindedir. Ray 1 ila 10 mt, 28 ila 45 derece arasında değişik ürün yelpazesine sahiptir. Aşırı yük uyarı sistemine sahiptir. Koltuk aşırı yüklenince ikaz sesi ile kullanıcıyı uyarır. Sistemin bütün plastik parçaları siyahtır (RAL 9011). Hat üzerinde şarj kabloları hemen hemen farkedilmez.

Emniyet

Levant EMC dünyaca önemli CE ve ETL güvenlik sertifikalarına sahiptir. 

Çağır ve Gönder

There are some features such as calling and sending stations, upper arrival and lower destinations, station search and sending to the station, and the control is very easy to use. not necessary.