Flow - Horizontal Disabled Platforms

ÜMÇ Lift

Flow - Horizontal Disabled Platforms

Flow has been specially designed for spiral staircases (including spiral staircases), which provides a comfortable space for other stair users thanks to its narrow and flat surface rails.    CODE: Flow    Flow Model

Flow is easy to use thanks to its automatic swivel seat system. This seat is designed to allow Flow to be mounted on narrow stairs. The seat is available in 10 different types and colors and the rail is available in 4 different colors.

Flow offers the perfect combination of rail and chair in terms of functionality and comfort for spiral staircases. This seat “Design RehaCare aword 2008/2009 Good Design kaz won the 2008-2009 best design award.

                 Specifications                 

  Explanation                                                           

Capacity

125 Kg 

Movement Speed

0.15 m / sec

Seat Width

585 mm

Max Output Angle

Inclinations from -70 to + 70˚

Seat Color

Imitation Leather Red, Blue, Cream, Green, Gray

Ray Color

Ral (9002) - (8019) - (8024) - (7046)

Travel Distance

Max. 34 m

Working system

Cordless 24 V Motor

Electrical connection

1-phase 230V 50 Hz/ 1 A       

Uygulama alanları

İç mekan

 

Genel Özellikler

Flow  özel üretimdir, yüksek kalitede ve hatasız üretilmiştir. Bizde buradan yola çıkarak koltuğunuzun istikrarlı, güvenli ve emniyetli olduğu garantisi veriyoruz.

Merdivenler için olan koltuk asansörü düz, kavisli, spiral gibi birçok merdiven şekline uyum sağlar.

Koltuk çalışır durumdayken bile diğer insanlar için merdiven kullanımı kolaylığı sağlar. Ayrıca merdivenlerin girişlerine ve çıkışlarına ilave alanlar ekleyerek koltuk döndürülerek bu alanlarda park etmesi sağlanabilir. Böylece koltuk,  merdivendeki diğer hareketleri engellemez. Merdivende bir park alanı uygulamak mümkün değilse, dikey bir durak söz konusu olabilir. Yerinden çıkarılabilen bir joystick kumandasının olması koltuğun sizden başkası tarafından kullanılmasını engeller.

Koltuk ve ayaklık sakin ve rahat bir pozisyonda seyahat edilmesini sağlar. Koltuk ve ray içinde farklı renk ve döşeme seçenekleri var.

Kullanım Kolaylığı

Joystick kumanda hem kontrol ünitesi hem de bir anahtar gibi çalışır, ufak bir dokunuşla merdiven de istenilen yöne iniş yada çıkış hareketi sağlar.

Farklı kullanıcılar için kol dayama yerindeki joystick 3 farklı tipte gelir. Tercih edilecek ergonomik joystick kolu yumuşak bir kullanım sağlar. Bu joystick opsiyonel olarak koltuğun dışarıdan hareket ettirmemizi de sağlar.  Ayrıca koltukta oturan birisini başka bir kullanıcı vasıtası ile aşağı yukarı göndermemizi sağlar.

3 tür joystick kontrol ile sandalyenin kontrolü sağlanır. Küçük, büyük  ve düğme tipleri  ile kontrollerin her biri bireysel ihtiyaca göre belirlenir.

Deluxe Modeli

The Flow stair lift can automatically rotate around itself during the journey. This ingenious system is our patented system which allows us to mount the seat lift near the staircase. Furthermore, thanks to this system, when the seat arrives at its destination, it turns away from the ladder and leaves the user in a safe area.